První autorovo dílo s názvem Písemná komunikace v praxi bylo rozprodáno ve velmi krátkém čase, i když se jedná o odbornou publikaci pojednávající o pravidlech společenské etikety v písemném styku. Díky vtipné formě, s jakou knihu napsal, pomohl popularizaci jinak nudné oblasti úpravy dokumentů.

Román On – můžeme-li jej při 37 gramech fantazie románem nazvat – s rozsahem 397,5 stran není jen o sexu. Najdete v něm žirafí dávku inspirace pro muže i ženy, a to formou příběhů a nových sexuálních praktik.

Na rozdíl od románu On (s dovětkem Na velikosti nezáleží), který je psán jako (komediální) kniha osobnostního rozvoje v partnerském vztahu, kdy se učíme žít spolu a fungovat vedle sebe, a proto je určen těm, kteří touží pracovat na tom nejcennějším, román Ona jde mnohem hlouběji v poznání a poznávání lidí kolem nás.Radim Martynek


V roce 2022 oslavil čtvrté výročí 40. narozenin. Beran. Absolvent obchodní akademie v Českém Těšíně a Ekonomické fakulty Vysoké školy báňské – Technické univerzity Ostrava. Lektor semináře etikety v písemné komunikaci. Nadšený kuchař, který zvládne bezchybně uvařit jen dvě věci: kávu – z pytlíku – 3 v 1 – zamíchat – netřepat. A čaj z pytlíku.


Zdenka Tmějová


Certifikovaná lektorka tréninku paměti a mozkového joggingu, psycholožka, terapeutka, poradkyně v mezilidských vztazích. A taky skvělá kamarádka, která si na pomoc vzala také odborníky z oblasti psychiatrie, psychopatologie, sexuologie a další :-)

O autorovi

O proti Padesáti odstínům šedi, které s obrovským úúúspěchem proletěly světem a každým druhým Čechem, který lapal po dechu při čtení románů E. L. James, neb život se neskládá z nádechů a z výdechů, ale z okamžiků, které Vám vezmou dech, jde autor mnohem dál, když ukazuje čtenáři dalších 49 odstínů modré, růžové a šedé.

Proč takový román? Když román začal vznikat, řekl si, že je příliš odvážný a nemůže spatřit světlo světa. Co by si řekli lidé, kdyby četli o praktikách, o kterých sami sní – potmě, v soukromí, ve středu a v prosinci? Nebylo možné zveřejnit, co se děje napříč ložnicemi světa – kromě Vatikánu a Bílého domu. A pak vyšla odstínová trilogie a svět se nechal roztomile unést.

Odbornost? Zvládne připravit romantickou večeři. Zajistí, aby se jeho společnost cítila šťastná. Umí žehlit, ale nevyhledává to… jen málokdy se stane, aby něco musel žehlit. Francie v líbání – Anglie v dotecích. Padesát odstínů šedé, modré a růžové v soft verzi. Nenapravitelný optimista a romantik. Zkušený pejskař, a proto milovníkem koček. Je těžké ho překvapit, protože hodně zažil a hodně předvídá. Vyhledává adrenalin a nevšední zážitky.

Co rád dělá? Cokoli nevšedního – se správným člověkem – z libovolné strany. Taky rád čte. V dětství to bylo leporelo. Věčně oslintané. Sváděl to na kočku, kterou neměli. V mládí to byly vkladní knížky. Čtení to bylo krátké a projímavé. V dospělosti čte v očích a chování lidí kolem něj. Milovník činohry, rychlé jízdy autem a ve volných okamžicích rád zlézá ferraty.


Život je příliš krátký, než abychom ho strávili zlobou, smutkem, setkáváním se s negativními lidmi nebo pitím nekvalitního vína. Máte před sebou padesát, šedesát, sedmdesát let života. Jakými okamžiky jej chcete naplnit?

Pokud Vás zajímá cokoli víc, ptejte se. Autor si vyhrazuje odpovědět na to, na co bude chtít.