On
R omán Ona s podtitulkem Na velikosti záleží je psychologicko-erotický román, jehož cílem je inspirovat muže a ženy a pomoci jim pochopit, co se děje v jejich životech. Díky pochopení mohou osobnostně povyrůst a stát se silnějšími a psychicky odolnějšími.

Žijeme své krátké životy – nějakých sedmdesát/osmdesát let - a spousta z nás je už v třetině, nebo polovině svého života. Kdy chceme začít opravdu žít? Kdy chceme, aby si nás lidé začali vážit? Kdy si chceme začít plnit svá přání? A opravdu se chceme setkávat s negativními a nepřejícnými lidmi, kteří nás stahují na svou úroveň?

Na rozdíl od románu On (s dovětkem Na velikosti nezáleží), který je psán jako (komediální) kniha osobnostního rozvoje v partnerském vztahu, kdy se učíme žít spolu a fungovat vedle sebe, a proto je určen těm, kteří touží pracovat na tom nejcennějším, román Ona jde mnohem hlouběji v poznání a poznávání lidí kolem nás.

Znáte to... Můžete se pro druhého rozkrájet a pořád je to málo! Naučte se, jak poznat manipulátora nebo psychopata a začít konečně volně dýchat a žít.

Román popisuje problematiku komplikovaných vztahů s manipulátory, narcisy, emočně nevyrovnanými, emočně zraněnými a nevyzrálými lidmi s různými patologiemi a lidmi vnitřně nedospělými.

Oběť domácího násilí často trpí silnou emoční závislostí na tom, kdo ji týrá. Děje se to postupně a týrání nezačíná bitím, ale kritizováním, ponižováním, kontrolou, omezováním, izolací. Násilí přichází mnohem později. Oběť postupně ztrácí vnitřní sílu, lidskou důstojnost, sebeúctu a obecně schopnost jednat sama za sebe.

Jak moc jsou pro nás tito lidé důležití? A jak důležití jsme my pro ně? Cílem románu je přimět čtenáře k zamyšlení, co vše naše vztahy ovlivňuje, které vztahy rozvíjet a které ukončit. Otázka, kterou si román neklade, je, pro koho můžeme být nebezpeční my.

Koupit